Απονομή βραβείων και επάθλων του διαγωνισμού καλλιτεχνικής δημιουργίας «Μη με λησμόνει»

Την Τετάρτη 6 Μαρτίου 2024 και μέσα σε κλίμα συγκίνησης, έγινε η απονομή των βραβείων και των επάθλων στους συμμετέχοντες του διαγωνισμού καλλιτεχνικής δημιουργίας «Μη με λησμόνει» στη μνήμη των θυμάτων του τραγικού σιδηροδρομικού δυστυχήματος στα Τέμπη. Πριν τη διαδικασία της βράβευσης, η οποία έγινε παρουσία των συμμαθητών τους, οι συμμετέχοντες του διαγωνισμού παρουσίασαν τις σκέψεις πίσω από τα έργα τους καθώς και τι τους ώθησε να λάβουν μέρος στον διαγωνισμό. Οι συμμαθητές τους τούς άκουσαν με ενδιαφέρον και αρκετοί εξέφρασαν το ενδιαφέρον τους να συμμετάσχουν σε παρόμοιο διαγωνισμό την επόμενη σχολική χρονιά.

Ευχαριστούμε το Δήμο Θέρμης, την ομάδα κολύμβησης «Ιχθύς», και τα καταστήματα «Fashion home – Όλγα Μπαλάσκα» και «Χρυσές Σελίδες» στο Νέο Ρύσιο για την ευγενική τους  χορηγία στους συμμετέχοντες του διαγωνισμού.