Ιανουάριος 2023 archive

Χριστουγεννιάτικη γιορτή

Στις 23 Δεκεμβρίου πραγματοποιήθηκε η χριστουγεννιάτικη γιορτή του σχολείου μας. Οι μαθητές του τμήματος Γ5΄ παρουσίασαν το θεατρικό έργο «Τα Χριστούγεννα του μπάρμπα-Γιάννη», μια διασκευή του γνωστού διηγήματος του Λ. Τολστόι, «Τα Χριστούγεννα του μπάρμπα-Πανώφ». Οι μαθητές της Γ΄ τάξης υπό την καθοδήγηση των εκπαιδευτικών κ. Μελιγκοπούλου Γεωργίας και κ. Τσιαντούλα Αριστέας ξεδίπλωσαν το ταλέντο …

Κοπή Βασιλόπιτας

Η Διεύθυνση και ο Σύλλογος Διδασκόντων του σχολείου μας, ευχαριστεί τον Σύλλογο Γονέων για την ευγενική χορηγία της Πρωτοχρονιάτικης Βασιλόπιτας. Ας είναι το 2023 χρονιά ειρήνης, ευημερίας και προόδου για όλο τον κόσμο!

Ευχαριστήριο μήνυμα

Η Διευθύντρια, ο Σύλλογος Διδασκόντων και η συντονίστρια της δράσης κ. Κουτσιμανή Αικατερίνη, εκπαιδευτικός αγγλικής γλώσσας του 2ου Γυμνασίου Θέρμης, ευχαριστούν θερμά τους εκδοτικούς οίκους Hamilton House και Hillside Press για τη σημαντική συνεισφορά τους  στον εμπλουτισμό της βιβλιοθήκης του σχολείου, μέσω της προσφοράς ξενόγλωσσων αναγνωστικών βιβλίων στην αγγλική γλώσσα.

Εργασία της μαθήτριας Τελιορίδου Σοφίας για τον Αδαμάντιο Κοραή