Νοέμβριος 2019 archive

ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΙΑΤΙΚΟ BAAZAR ΣΤΙΣ 24 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ

Με μεγάλη επιτυχία πραγματοποιήθηκε το Χριστουγεννιάτικο Baazar για το νέο κτίριο του 2ου Γυμνασίου Θέρμης. Η εκδήλωση πραγματοποιήθηκε στο Πολιτιστικό Κέντρο Νέου Ρυσίου  από τον Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων του σχολείου μας. Την εκδήλωση πλαισίωσε με χριστουγεννιάτικα τραγούδια η Χορωδία του 2ου Γυμνασίου Θέρμης.

ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΣΤΟ ΓΕΡΜΑΝΙΚΟ ΙΝΣΤΙΤΟΥΤΟ GOETHE

Τα παιδιά επισκέφτηκαν στις 21 Νοεμβρίου το Γερμανικό Ινστιτούτο Γκαίτε και συμμετείχαν στο εργαστήρι « Μυστήριο στο  Ντίσελντορφ» Στο εργαστήριο αυτό γνώρισαν μέσα από μια σειρά γρίφων την καθημερινότητα ενός επιστήμονα, έμαθαν λέξεις στα γερμανικά και έλυσαν ένα μυστήριο που εξελίσσεται στην πόλη του Ντίσελντορφ με πρωταγωνίστρια μια γυναίκα νευροεπιστήμονα.

ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΙΑΤΙΚΟ BAZAAR ΓΙΑ ΤΟ ΝΕΟ ΣΧΟΛΕΙΟ

ΕΟΡΤΑΣΜΟΣ ΕΠΕΤΕΙΟΥ ΠΟΛΥΤΕΧΝΕΙΟΥ

Την Παρασκευή  15 – 11 – 2019 , λόγω της επετείου του Πολυτεχνείου , οι μαθητές το πρωί θα προσέλθουν κανονικά στις 08:15 πμ.  και θα σχολάσουν , μετά το τέλος της γιορτής , περίπου στις 10:00 πμ.  . Στις 10:00 πμ. θα αναχωρήσουν και τα λεωφορεία για τους Ταγαράδες .