Ρεσιτάλ του 2ου Γυμνασίου στο Πολιτιστικό Κέντρο Θέρμης

Την Κυριακή 25 Φεβρουαρίου το 2ο Γυμνάσιο Θέρμης έδωσε ρεσιτάλ στο Πολιτιστικό Κέντρο του Δήμου μας. Σε μια κατάμεστη αίθουσα πάνω από 100 μαθητές, μέλη της χορωδίας και της ορχήστρας του σχολείου μας, καθώς και οι συμμετέχοντες και οι συμμετέχουσες στα πολιτιστικά προγράμματα «Μουσική Μαθαίνω Ι & ΙΙ» παρουσίασαν ένα εντυπωσιακό πρόγραμμα, με επιλογές κυρίως από το ελληνικό, αλλά και από το ξένο ρεπερτόριο. Σύσσωμη η σχολική κοινότητα έδωσε το παρόν στο μουσικό βραδινό. Γονείς, μαθητές και εκπαιδευτικοί βίωσαν τη μέθεξη που προσφέρει η τέχνη και απόλαυσαν στιγμές χαράς αλλά και βαθιάς συγκίνησης. Υπεύθυνη για τη μουσική διδασκαλία και για τη διοργάνωση της εκδήλωσης ήταν η κ. Γεωργία Μελιγκοπούλου.