Πολιτιστικό πρόγραμμα σχολικού έτους 2022-2023 «Φωτογραφίζοντας τα αξιοθέατα του τόπου μου»

Κατά την τρέχουσα σχολική χρονιά, στο σχολείο μας υλοποιείται πολιτιστικό πρόγραμμα με θέμα «Φωτογραφίζοντας τα αξιοθέατα του τόπου μου» και βασικό στόχο την ανάδειξη των αξιοθέατων του τόπου των μαθητών μέσα από τις φωτογραφίες τους και τα κείμενα που θα τις συνοδεύουν, τα οποία θα μεταφράσουν στα αγγλικά, τα γαλλικά και τα γερμανικά.

Το πρόγραμμα απαιτεί την αποστολή και επεξεργασία οπτικοακουστικού υλικού (πχ φωτογραφίες, βίντεο, ηχητικά αρχεία) μέσω συνεργατικών ψηφιακών εργαλείων (π.χ. Google docs), τα οποία θα διευκολύνουν την επικοινωνία μαθητών και εκπαιδευτικών.

Υπεύθυνες καθηγήτριες του προγράμματος είναι η κ. Κουτσιμανή Αικατερίνη, η κ. Ανδριώτου Αφροδίτη και η κ. Γκόφα Μαρία.